Ideally Architecture

http://www.idealmimarlik.com/en/customers/ag-tohum-santicas-r-133

AG Tohum San.Tic.AŞ.

AG Tohum San.Tic.AŞ.

Firmamız AG TOHUM SANAYİ TİCARET A.Ş.

2 Mart 2007 tarihinde Antalya Merkezinde kurulmuştur.

FİRMAMIZIN FAALİYET KONUSU:

Örtüaltında ve açıkta sebze, meyve, tohum, fide, fidan, her türlü çiçek ve süs bitkisi ve yağlı bitkilerin tohumluklarının araştırma geliştirme, üretim, ticaret, ithalat ve ihracatını yapmaktır.

FİRMAMIZIN MEVCUT AKTİVİTESİ:

Firmamız, konusunda dünya çapında deneyimli Hollanda’da yerleşik ENZA ZADEN B.V. firmasının Türkiye Distribütörüdür. Sebzenin hemen hemen her türünde ürün yelpazesi geniş çeşitleriyle (hıyar, domates, biber, kabak ve bütün yapraksı çeşitler) satışlarını yurtiçinde baş bayileri ve bölge ürün geliştirme sorumluları vasıtasıyla gerçekleştirmektedir. Ayrıca AG TOHUM, ENZA ZADEN ile birlikte Türkiye ve Ortadoğu sebze yetiştiriciliğine uygun yüksek kaliteli, virüs ve hastalıklara dayanıklı çeşitlerin ıslah çalışmalarını yürütmektedir.

FİRMAMIZIN AMAÇ VE HEDEFLERİ:

Hibrid sebze tohumluğu alanında yeni çeşitler geliştirmek ve ıslah etmek, hibrid ve kendine döllenebilen tohumları üretmek ve pazarın bu doğrultudaki ihtiyaçlarını karşılamaktır. Bu amacımızı gerçekleştirirken yurtiçi ve yurtdışı Kamu ve Özel Sektör Araştırma Kuruluşları ve Enstitüleri ile birlikte hareket etmeyi hedeflemekteyiz.

Ayrıca ülkemiz dünyada, coğrafi konumu ile endüstriyel bitkiler, yem bitkileri ve toprak ıslah materyallerinin üretimi konusunda önemli bir iklime sahiptir. Bu sebeple endüstriyel bitkiler, yem bitkileri ve toprak ıslah materyalleri ile ilgili araştırma ve geliştirme çalışmaları yapılarak, ihracat amaçlı üretime geçilmesi hedeflenmektedir.

Ülkemizde hızla gelişim gösteren seracılık sektörüne kaliteli fide tedarik etmek amacıyla önümüzdeki iki yıl içerisinde ilk etapta 10.000 m2.lik fide üretim tesisi kurmak ve sektörün artan ihtiyaçlarına göre büyümeyi hedeflemektir.

Yukarıda belirtilen aktivitelerimize ek olarak firmamız, ülkemizin yaş meyve-sebze üretimindeki potansiyelini değerlendirmek üzere, beş yıllık iş planı içerisinde özellikle termal bölgelerde 50.000 m2.lik yüksek teknolojili sera tesisi kurarak ihracata yönelik üretim yapmayı hedeflemektedir.

Firmamız belirtilen amaç ve hedefleri doğrultusunda, konusunda uzman teknik ve idari personel istihdam ederek faaliyetlerini yürütmekte olup, her türlü çeşit hakkında detaylı bilgi vermeye hazırdır.

© Copyright 2009-2024 | Ideally Architecture - All Rights.

Yakuplu Mah. 65 Sk. No:35 K.2, D:.5, 34524 Beylikdüzü / İstanbul - TÜRKİYE

Quick Contact : +90 212 428 01 52 | Whatsapp +90 533 404 88 89 | E-mail : info@idealmimarlik.com

Sayfa Başı