news

Site içerisinde arama sonucu 7 sonuç bulundu.

FUAR ALANLARI

TÜYAP İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı

Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı CNREXPO

TÜYAP Bursa Uluslararası Kitap Fuarı

Evlilik Dünyası Evlilik Hazırlık Fuarı


KATEGORİLER

İÇERİK

Bizden Haberler
Bizden Haberler

Video wall ekranlarımızla fuar standınızda tüm ilgiyi standınızda toplayın!

Videowall birden fazla ekranın üst üste veya yan yana dizilmesiyle oluşturulan, normal standartların üzerinde çözünürlük ve görüntü kalitesi sağlayabilen dev ekranlardır. 

Videowall (Duvar Ekran) oluşturan ekranların çerçeve kalınlıklarının dar olması aktif alanda oluşabilecek kayıpları önlemek açısından en önemli esastır. Videowall u oluşturan endüstriyel paneller LCD ve LED teknolojisine sahip olabilmektedir ve bir videowall da genellikle aynı ekran tipi kullanılır.

VideoWall ürünleri genellikle normalin üzerinde boyutlara sahip alanlarda tercih edilir. Videowall kullanım alanlarına örnek olarak fuarlar, alışveriş merkezleri, stadyumlar, havaalanları, kontrol odaları, haber stüdyoları ve kamuya açık büyük alanlar gösterilebilir.

Birden çok panelin çeşitli matris şekillerinde konumlandırılmasıyla oluşturulan videowall ekranlar özellikle reklam ve promosyon olmak üzere çok geniş kullanım alanlarına sahiptir. Videowall‘ u oluşturan paneller yaygın olarak 46″ ve 55″ boyutlarındadır.

Önceleri plazma ekranların yan yana getirilmesiyle oluşturulan Videowall’lar 2010 yılından itibaren ince kenar (narrow bezel) olarak üretilmeye başlanmıştır. Bu tarihe kadar Videowall sistemleri daha çok kalın çerçeveli plazma paneller kullanılarak oluşturulmaktaydı. Aşağıdaki örnekte kalın kenarlı ve ince kenarlı ekran gruplarından oluşan videowall ların aralarındaki farkları görebilirsiniz.